Misyon – Vizyon

Misyonumuz;

İzci Sözü ve İzci Türesi’ne bağlı kalarak oluşturulan sistem doğrultusunda genç insanların eğitimine katkıda bulunmak, bireylerin kendine özgü yapısı ile daha iyi bir toplum oluşturmak ve toplumda yapıcı bir rol almaktır.

Bu görevi gerçekleştirmek için;

-Bireyleri okul dışı bir eğitimle sosyal gelişim sürecine dahil etmek,
-Bireylerin, kendine güvenen, girişimci, sorumlu ve idealist olmasını sağlayarak kendi çevrelerinde farkındalık yaratan yöntemler kullanmalarına olanak vermek,
-İzci Sözü ve İzci Türesi’nde belirtilen manevi, sosyal ve kişisel ögelere odaklı bir sistem kurmalarına yardımcı olmak istiyoruz.

Ödev Başlıklarımız:

 1. Çağcıllık: Genç insanların talep ve ihtiyaçlarını çağın gerektirdiği en iyi şekilde karşılamak,
 2. Bütünlük: Özellikle “İzci Metodu”nu baz alarak, izciliğin genç insanların eğitimine belirgin bir katkı vermesini sağlamak,
 3. Çoğalmak: İzcilik adına daha fazla genç insana ulaşmak, her kesimden üyeler kazanmak.
 4. Desteklenmek: Yetişkinleri (velileri) izciliğe çekmek, onlara izciliği kanıksatmak ve her ortamda katkılarını almak,
 5. Yakınlaşmak: Genç insanlara daha iyi hizmet vermek için diğer kişi ve kuruluşlarla yakınlaşmak ve ortak projeler üretmek,
 6. Birliktelik: Her seviyeden izcilerle ortak amaçlar ve idealler etrafında birleşmek.

Vizyonumuz;

Küresel gelişim sürecinde, daha iyi bir ortam yaratmak adına, kayda değer katkı sağlamaktır.

İkinci yüzyılında, Türkiye İzcileri’ni itibar sahibi, değerleri tamamen belirginleşen eğitimsel bir yükseliş içinde görüyoruz. Birlikte çalışabileceğimiz ve eğitici rolü üstlenmeye hevesli yetişkinlerce desteklenen genç insanları da, içlerinde ki gücün farkına varmaları için bu yükselişe dahil etmek ve belirlediğimiz misyona ulaşmak arzusundayız.

İzciliği, toplumun her kesiminden ve her iki cinsiyetten olmak üzere genç, özellikle ergenlik çağında insanlar için cazip ve destekleyici, Dünya çapında bir faaliyet olarak görüyoruz.

İzciliği, bütün kültürlerde, bay veya bayan olsun her yetişkini içine çeken bir faaliyet olarak algılıyor; insanların, izcilik içinde omuz omuza vererek toplumsal yaşamın gelişmesine üstün bir katkı sağladıklarını düşünüyoruz.

İzciliğin, güçlü, yenilikçi bir hareket olmasının yanı sıra, yeterli düzeyde kaynağa, sade bir yapıya, demokratik bir işleyişe ve her düzeyde etkili bir organizasyona, güçlü bir sosyal iletişim ağına sahip olduğunun bilincindeyiz.

İzci olmaktan ve izcilik yaparak insanlığa hizmet etmekten onur duyarız.

  Translate »
  Donation

  Donations is Hope For Refugees

  £15 of £20 raised
  £ 5.00
  Select Payment Method
  Personal Info

  Credit Card Info
  This is a secure SSL encrypted payment.

  Notice: Credit Card fields are disabled. Please connect and configure your Stripe account to accept donations.

  Donation Total: £5.00

  Cart
  X